Novinky stránek

Kurz Python / Android / Embedded - pro středoškoláky na FI MU - ZDARMA

 
Picture of Petr Šatný
Kurz Python / Android / Embedded - pro středoškoláky na FI MU - ZDARMA
by Petr Šatný - Wednesday, 9 January 2019, 10:38 PM
 
Na jaro 2019 pro vás na FI MU připravili ZDARMA tři programovací kroužky pro středoškoláky. 

Tímto formulářem https://goo.gl/forms/qYCqEq9UdNtigCmE2 se na ně můžete přihlásit.

Protože je kapacita omezená, je přihlašování otevřené do 15. 1. (10:00 ráno), kdy se přihlašování uzavře a 17. 1. budete informováni, zda pro vás v kroužku bude místo.

-- PYTHON -- 


 V rámci tohoto kurzu se seznámíte s programovacím jazykem Python a objevíte jeho krásy při tvorbě vlastních počítačových her. Začneme představením programovacího jazyka Python, dále knihovny Pygame, kterou budeme využívat pro snadnější tvorbu her a následně už programováním her samotných. Začneme od úplného začátku s vykreslováním a přes obsluhu události z klávesnice a myši se dostaneme až k hrám jako je pexeso, snake nebo tetris.
Celý kurz bude vycházet z knihy Making Games with Python & Pygame (https://inventwithpython.com/pygame/chapters/). 

Kurz bude probíhat jednou týdně v období 21. 2. 2019 až 25. 4. 2019 (10 lekcí) vždy ve čtvrtek v čase 16:00–18:00 (2 bloky po 50 minutách) na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně (FI MU) pod vedením lektorů se zkušenostmi s programováním v Pythonu i výukou programování.

Kapacita kurzu je 20 účastníků a účastnic. Od zájemců očekáváme především zájem o programování a pak základní znalost programování (porozumění pojmům proměnná, funkce/metoda, větvení pomocí IF, WHILE či jejich obdob). Kurz je zdarma, proto je kvůli omezené kapacitě podstatné, aby účast na kurzu byla závazná. Hlaste se tedy prosím jen tehdy, pokud na kurz můžete chodit (tj. vaše absence budou výjimečné, např. z důvodu nemoci).

-- ANDROID -- 


V rámci tohoto tříměsíčního kurzu se seznámíme se základy programování mobilních aplikací nad systémem Android a naprogramujeme si aplikaci pro mobilní telefon, kterou si každý bude mít možnost přizpůsobit svým očekáváním. Začneme seznámením s programovacím jazykem Kotlin (nástupce jazyka Java speciálně vytvořený pro Android aplikace), dále návrhem grafického rozhraní mobilní aplikace a z kurzu si každý odnese funkční aplikaci, kterou může sám používat (pokud má telefon se systémem Android). 

Kurz bude probíhat jednou týdně v období vždy v pondělí v čase 16:00–17:40 (12 lekcií, 18.2. - 13.5. s výjimkou Velikonočního pondělí) na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně (FI MU) pod vedením 2-3 zkušených lektorů.

Kapacita kurzu je 20 účastníků a účastnic (které zvláště vítáme). Od zájemců očekáváme zájem o programování a základní znalost programování (porozumnění pojmům proměnná, funkce/metoda, větvení pomocí IF, WHILE či jejich obdob - zkušenost s objektovým programováním výhodou). Kurz je zdarma, proto je kvůli omezené kapacitě podstatné, aby účast na kurzu byla závazná. Hlaste se tedy prosím jen tehdy, pokud na kurz můžete chodit (tj. vaše absence budou výjimečné, např. z důvodu nemoci).

-- EMBEDDED SYSTÉMY --


V rámci tohoto kurzu se seznámíte s programováním jednočipových procesorů pomocí programovacího jazyka C. Naučíte se využívat jejich periferie. Sami si naprogramujete a zapojíte vlastní zařízení. Kurz proběhne ve čtyřech blocích v průběhu tří měsíců. Kapacita kurzu je omezena na 20 lidí. 

Studenti v kurzu obdrží vlastní výukový kit s RGB LED diodou. Výuka bude probíhat blokovou formou od 13:00 do 17:30 v termínech:
- 24. 2. 2019
- 10. 3. 2019
- 24. 3. 2019
- 7. 4. 2019