Novinky stránek

Nabídka akcí pro středoškoláky na Fakultě informatiky MU (nejen) v dubnu 2019

 
Picture of Petr Šatný
Nabídka akcí pro středoškoláky na Fakultě informatiky MU (nejen) v dubnu 2019
by Petr Šatný - Saturday, 30 March 2019, 12:18 PM
 
InterSoB, 13. 4. 

Již 13. ročník zábavné akce s netradičním programem proběhne na fakultě informatiky a v brněnských parcích. INTERnacionálního SOcializačního Bludiště se mohou účastnit 2 až 4 členné týmy studentek nebo studentů, které si ověří schopnosti racionální úvahy, týmové spolupráce a komunikace. Nebudou chybět ani úkoly sportovnějšího charakteru.
Registrace do 8. 4.

MjUNI, 13. 4.
Kromě účastníků InterSoBa uvítá fakulta informatiky ve stejný den také účastníky Mjuni - Masarykovy juniverzity pro děti a mládež od 9 do 17 let. MjUNI je v plném běhu, ale v případě zájmu o další ročník se podívejte na podmínky účasti.


Letní škola IT pro středoškolačky, srpen 2019

Již nyní se lze registrovat na týdenní kurz, který pořádá organizace Czechitas. Studentky se naučí základy programování, grafiky nebo jak si vytvořit vlastní webovky. Ověří si také, zda je pro ně IT nebo informatika to pravé. Letní školy proběhnou v průběhu srpna v Brně (na FI MU), Praze a Ostravě v rámci projektu pro vzdělávání dětí a středoškoláků – Czechitas Nová Generace. Czechitas vznikly v roce 2014 s cílem nadchnout ženy a dívky pro IT. K založení organizace přispěly i absolventky FI MU.