Novinky stránek

Co pro středoškoláky chystá Fakulta informatiky Masarykovy univerzity (FI MU)

 
Picture of Petr Šatný
Co pro středoškoláky chystá Fakulta informatiky Masarykovy univerzity (FI MU)
by Petr Šatný - Thursday, 28 May 2020, 3:30 PM
 

Kurzy programování pro středoškoláky
COVID-19 přerušil jarní kurzy programování pro středoškoláky na FI MU (JavaScript, Python, Embedded systémy). Účastníkům umožníme dokončení jarních kurzů v podzimním semestru. Souběžně s nabídkou dokončení kurzů chystáme i nové běhy uvedených programovacích kurzů. Středoškoláci se mohou předběžně hlásit přes registrační formulář: https://bit.ly/PyJaEmatFI. V září budeme zájemce kontaktovat s přesnějšími informacemi a odkazem na závazný registrační formulář. 
Prosíme o zprostředkování nabídky Vašim studentům. Děkujeme!

Nový bakalářský studijní program na FI MU
Na požadavky z praxe reaguje nový studijní program Kyberbezpečnost, který bude mít multidisciplinární charakter. O výuku programu se podělí FI MU jako domovská fakulta nového programu, Fakulta sociálních studií MU a Právnická fakulta MU. Domovská fakulta nabídne programovací a bezpečnostní předměty, FSS předměty na bezpečnostních a strategických studiích a PrF právní aspekty kyberbezpečnosti. S možností podání přihlášek se počítá již od akademického roku 2020/21.

Dny otevřených dveří na FI MU
Pro zájemce o studium informatiky nabízíme nové termíny Dnů otevřených dveří.

20. ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky MU
Kvůli karanténním omezením byl oblíbený festival studentských prací přesunut do online prostředí a je k vidění na YouTube. Do pátku 29. 5. můžete hlasovat o nejlepší film.